joi, 18 aprilie, 2024

Aerostar Bacau invinge Husana cu 2-1, pe stadionul Municipal Husi

Partida de fotbal disputata ieri (n.r – 16 noiembrie) pe stadionul Municipal din Husi, intre Husana si Aerostar Bacau a fost una indrazneata din partea gazdelor, care desi s-au impus indraznet si au pus presiune permanent la poarta adversa, au pierdut cu 2-1 in fata bacaoanilor.

Husenii au avut 20 de minute perfecte, cu faze de poarta si un gol marcat de Alex Sahru in minutul 16.

Fotbalistii lui Catalin Nicolau nu au reusit insa sa pastreze avantajul, oaspetii egaland cu doar doua minute intainte de pauza.

La alte 25 de minute distanta, formatia Aerostar a marcat golul victoriei.
De mentionat este faptul ca formatia huseana a evoluat mai bine de 70 de minute in inferioritate, dupa ce Ruja a primit un cartonas rosu.
Husana se afla in continuare pe locul 11, iar in etapa viitare va evolua tot acasa, cu CSM Bacau.