Al-Sadd, echipa condusa de Xavi, debut cu succes la Campionatul Mondial al Cluburilor: 3-1 cu Hienghene

Al-Sadd, echipa condusă de Xavi, a înregistrat un debut cu succes în Campionatul Mondial al Cluburilor, după ce a învins, cu scorul de 2-1 pe Hienghene, anunță MEDIAFAX.

În minutul 26, Al-Sadd a deschis scorul, prin Bounedjah care a marcat, profitând de assistul lui Hassan. În primul minut al celei de-a doua reprize, Roine a adus golul egalizator. În minutul 100 al partidei, Hassan a marcat pentru 2-1 pentru Al-Sadd. Ro Ro a înscris, pentru 3-1, în minutul 117.

Echipele utilizate:

Al-Sadd: Al Sheeb – Ro Ro, Jung, Khoukhi, Hassan – Bounedjah, Gabi, Al Hajri, Afif – Al Ansari (Al Haydos 25), Nam (Assadalla 108)

Hienghene: Nyikeine – Dinet, Bearune, Kayara (Hyanem 115), Athale – Roine (Matsumoto 70), Gony, Vilela (Kayara 55), Sansot, Dahite – Kai (Kai 80)

În sferturile de finală ale Campionatului Mondial al Cluburilor, Al-Sadd va evolua împotriva echipei Monterrey.