marți, 16 aprilie, 2024

Atletico Vaslui : cu gradinita in teren

Atletico Vaslui si-a rezolvat problema numerica a lotului cu infuzie de la grupele de juniori U15 si U17. Astfel, la meciul de acasa, cu Sporting Liesti, au intrat pe teren nu mai putin de 11 jucatori de 15 si 16 ani. Printre titulari s-au regasit cinci fotbalisti nascuti 2001 si doi nascuti in 2002, sub coordonarea veteranului Gabriel Craciun.
Debutantii sunt Sabin Iakbfi, Robert Rusu, Andrei Dragan, Andrian Manolachi, Ioan Cirloanta (toti 2001), Robert Ciobanu, Albert Bejan, Mircea Baciu, George Pricop, Bogdan Gache si Nicolas Bangau (toti 2002).
Cei 11 jucatori provin de la Sporting Juniorul Vaslui, care evolueaza in competitiile de juniori pe programul lui Atletico.
Acestia au evoluat cu dezinvoltura si au avut mai multe sanse de gol. Din pacate, tabela a fost de partea adversarilor, care s-au impus cu scorul de 3-0. Primele doua goluri au fost marcate in minutul de prelungire al primei reprize, iar cea de a treia reusita a venit in ultimul minut de prelungire al partidei.