joi, 25 aprilie, 2024

CFR Cluj a invins-o, in deplasare, pe Sepsi, scor 2-1: Campionii au jucat in inferioritate numerica din minutul 64 si au inscris, pe final, din penalti

CFR Cluj a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I, la care a jucat în inferioritate numerică din minutul 64 şi a beneficiat de un penalti pe final.

Gazdele au marcat prin Florin Ştefan, în minutul 80.

Pentru CFR Cluj au înscris Omrani ’14 şi Ciprian Deac ’90+1, acesta din urmă dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Vaşvari la Mureşan.

În minutul 64, CFR Cluj a rămas în inferioritate numerică, Mate Males fiind eliminat pentru o intrare periculoasă la Tandia.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Gabriel Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Karniţki (Simonovski ’56), Velev – Mensah (Ştefan ’74), Vaşvari, Drăghici (Hamed ’55) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Mureşan, Vinicius, Camora – Bordeianu, Males, Djokovic – Omrani (Păun ’84)), Ţucudean (Tambe ’75), Deac (Julio Baptista ‘90+3). Antrenor: Antonio Conceicao

Cartonaşe galbene: Drăghici ’30, Karniţki ’52, Hamed ’81, Vaşvari ‘89 / Omrani ’22, Ţucudean ‘59

Cartonaş roşu: Males ‘64

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Valentin Avram, Ciprian Florin Danşa – Ionuţ Coza

Observatori: Eduard Alexandru, Liviu Ciobotariu