marți, 23 aprilie, 2024

Alexandra Dulgheru, eliminata de la Roland Garros

Alexandra Dulgheru a fost eliminata miercuri dupa-amiaza in turul II la Roland Garros.

Tenismena noastra a fost invinsa de frantuzoaica Alize Cornet (favorita numarul 29) in doua seturi, scor 2-6, 5-7.

O ora si 57 de minute a durat intalnirea dintre cele doua sportive, una dominata de frantuzoaica in primul set, dar extrem de echilibrata in cel de-al doilea.

De altfel, in setul doi, Alexandra a servit de doua ori pentru castigarea setului, dar Cornet a avut o revenire fantastica de la 2-5.

Pentru parcursul de la Openul Frantei, sportiva romanca va primi 70 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 50.000 de euro.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia scorului in partida pe care Alexandra Dulgheru a disputat-o cu Alize Cornet in turul II la Roland Garros.