vineri, 19 aprilie, 2024

ASA Targu Mures-Petrolul Ploiesti,scor 1-1

ASA Targu Mures a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata sambata seara, pe teren propriu, in compania echipei Petrolul Ploiesti, in etapa a X-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Balaur ’68 pentru gazde si Ropotan ‘9 (penalti) pentru oaspeti.

0-1: Ropotan a transformat un penalti acordat pentru un fault in careu al lui Gonzalez.

1-1: Balaur a egalat cu o lovitura cu capul din sase metri, dupa un corner de pe partea dreapta. In minutul 81, de la Petrolul Ploiesti a fost eliminat Ropotan, dupa primirea celui de-al doilea cartonas galben. In minutul 90, Muresan a ratat un penalti acordat de Horatiu Fesnic pentru o interventie a lui Beta la Jazvic. ASA Targu Mures: Stancioiu – Golanski, Gonzalez, Balaur, Brandan – Gorobsov (Balici ’62), Muresan – Hanca (Pedro ’46), Romario (Axente ’30), Jazvic – R. Costa. Antrenor: Vasile Miriuta. Petrolul Ploiesti: Pecanha – Beta, Benga, Genev (Lemnaru ’81), Faug-Porret – Marinescu (Chirita ’84), Ropotan – Peteleu, Zoubir, Bucsa – Moussa (Tamuz ’90+2). Antrenor: Eusebiu Tudor.  Cartonase galbene: Gonzalez ‘8, Balaur ’13, Muresan ’46, R. Costa ’90+1 / Pecanha ’32, Peteleu ’40, Ropotan ’64, ’81, Moussa ’65, Zoubir ’87, Beta ’88. Cartonas rosu: Ropotan ’81