Infrangere pentru echipa lui HAGI

Viitorul lui Gica Hagi a debutat in cupele europene cu o infrangere umilitoare.

Dobrogenii au pierdut fara drept de apel, scor 0-5, intalnirea disputata pe terenul belgienilor de la Gent, in prima mansa a turului III preliminar din Europa League.

Chiar daca la plecarea spre Belgia pustii lui Hagi se gandeau la calificare, in teren situatia a fost cu totul alta.

Viitorul nu a rezistat decat un sfert de ora fara sa primeasca gol pe terenul lui Gent, Mitrovic fiind cel care a deschis scorul.

Dupa aceasta reusita, romanii au cazut si, pana la pauza, au mai incasat un gol de la Coulibaly.

Acelasi Coulibaly a dus scorul la 3-0 in debutul partii secunde, iar Depoitre a tras un prim semnal de alarma in privinta unei infrangeri la scor.

Tot Depoitre a lovit bara portii lui Rimniceanu, iar dupa cateva minute Renato Neto a dus scorul la un neverosimil 5-0.

In urma acestui rezultat, echipa lui Hagi nu mai are practic nicio sansa de calificare in play-off-ul Europa League, iar prima experienta in cupele europene este una cat se poate de amara.