Romania arata rau in drumul spre Euro: victorie fara stralucire cu Insulele Feroe

Ce rau a ajuns fotbalul romanesc. Desi urcam vertiginos in clasamentul UEFA, conducem grupa de calificare la Euro 2016, jocul nationalei pregatita de Anghel Iordanescu arata din ce in ce mai rau.

Romania a inregistrat, aseara, o victorie scurta in fata Insulelor Feroe, scor 1-0, la capatul unui joc slab in care Keseru a facut diferenta in prima repriza, iar selectionerul Anghel Iordanescu a operat 3 inlocuiri fara acoperire, neinspirate, mutand aproape defensiv. Florin Andone, atacantul Cordobei, nu a prins niciun minut.

Click aici pentru a vedea pe sport.bzi.ro, tot ce s-a intamplat aseara in meciul Romania – Feroe si in celelalte jocuri din grupa noastra de calificare la Euro 2016.