CSU Galati-HC Vaslui 24-35 (12-18): lider al seriei dupa primele trei etape

30 Septembrie 2013
1262 Vizualizari | 0 Comentarii
hendbal
HC Vaslui a reusit un nou succes in cea de-a treia etapa a Divizie A la handbal, dupa ce a invins-o, ieri, in deplasare pe CSU Galati la 11 goluri diferenta.

Patida a inceput destul de echilibrat, spre disperarea lui Leonard Bibirig, tabela de marcaj aratand egalitate, scor 7-7, in minutul 15. Condusi din teren de experimentatul Sandu Iacob, vasluienii s-au mobilizat si au resit imediat sa se desprinda de adversar, intrand la pauza cu un avantaj de sase goluri.

Cea de-a doua repriza apartine in totalitate vasluieilor, care au intrat hotarati pe teren sa nu traiasca periculos. Cu toate astea, galatenii reusesc sa mai reuca din diferenta, in minutul 52 scorul fiind de 22-26. In acel moment, Leonard Bibirig a cerut time-out, iar elevii sai s-au descatusat, pana la finalul partidei reusind sa mai inscrie de nouaori, in timp ce gazdele mai puncteaza doar de doua ori.

Sursa: adevarul.ro