vineri, 19 aprilie, 2024

Dezlegare la goluri

Ultima etapa din Liga a 5-a de fotbal a reprezentat un adevarat festin fotbalistic, fiind marcate nu mai putin de 54 de goluri.
Dinamic Botesti nu s-a prezentat la jocul de la Valeni, iar Flacara Muntenii de Sus a invins la masa verde pe Victoria Muntenii de Jos, dupa ce echipa oaspete s-a retras din competitie. Cele mai multe goluri s-au inscris in Seria 1, acolo unde in cele patru partide s-au marcat 33 de goluri.
Meciul vedeta a fost intre Lipovat si Vointa Stefan cel Mare, gazdele invingand cu scorul de 7-4. La Vaslui, pe terenul de antrenament, Inter Sport Vaslui a intors rezultatul cu Viitorul Rebricea, reusind sa se impuna cu scorul de 6-2, dupa ce la pauza oaspetii conduceau cu 2-1. Liderul seriei, Racova Puscasi a castigat cu Vulturul Balteni, scor 6-3.
In Seria a doua, Star Tatarani a trecut de Avantul Solesti, scor 3-2, dupa un meci nebun, oaspetii avand 2-0 la pauza.
In Seria a treia, FDR Tutova a castigat cu scorul de 3-1 in fata celor de la Steaua Ivesti. Scorul etapei a fost realizat de Avantul Bacani, care a invins cu 7-0 pe FC Vinderei.