vineri, 19 aprilie, 2024

Dinamo a castigat meciul de pe teren propriu cu FCSB, scor 2-1

Dinamo a castigat meciul de pe teren propriu cu FCSB, scor 2-1, din etapa a 8-a din play-off si continua sa spere la titlu.
“Cainii” au deschis scorul in minutul 34, cand Hanca a executat lovitura libera obtinuta de Nemec intr-un duel cu Balasa.
Ros-albastrii au egalat in minutul 54, dupa ce Pleasca a incercat sa trimita cu capul in careu, Dielna a lasat mingea sa treaca pe langa el si balonul a intrat in poarta.
Hanca a stabilit scorul final in minutul 6 de prelungiri, cand a obtinut o lovitura de pedeapsa si tot el a executat-o.
FCSB ramane lider cu 38 de puncte la fel ca si FC Viitorul, in timp ce Dinamo ocupa pozitia a 3-a, la doua lungimi in spate.
Vezi si: Simona Halep a urcat pe locul 4 în clasamentul WTA
DINAMO – FCSB 2-1 (VIDEO)
Au marcat: Hanca 34 pen., 90+6 pen. / Pleasca 53
Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Dielna, Filip – Mahlangu, Palici (cpt) – Hanca, Rivaldinho, Nistor – Nemec
Rezerve: I. Popescu, Busuladzici, Bawab, Oliva, P. Petre, Serban, Marici
Antrenor: Cosmin Contra
FCSB: Fl. Nita – Pleasca, Balasa, Moke, Momcilovici – Pintilii, Ov. Popescu – Enache, Boldrin, Fl. Tanase – Alibec (cpt)
Rezerve: Stancioiu, Tamas, Tudorie, Jakolis, Achim, De Amorim, Gnohere
Antrenor: Laurentiu Reghecampf
Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad) / Asistent 1: Octavian Sovre (Oradea) / Asistent 2: Vasile Marinescu (Bucuresti) / Rezerva: Catalin Popa (Pitesti) / Observator LPF: Mircea Calin (Bucuresti) / Observator CCA: Patritiu Abrudan (Cluj-Napoca)