sâmbătă, 20 aprilie, 2024

Dinamo-Pandurii,scor 1-1

REMIZA:Dinamo Bucuresti si Pandurii Targu Jiu au remizat, scor 1-1, in ultima partida a zilei din Liga 1, in etapa cu numarul 3 din play-off, sezonul 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Palic si Hora, ultimul cu un minut inainte de final.

Egalarea a venit asadar in minutul 89, Dinamo pierzand doua puncte mari pe teren propriu, ajungand la 6 meciuri la rand fara victorie.

De cealalta parte, Pandurii au o serie de 7 meciuri la rand fara infrangere.

Sa mai spunem ca de la Pandurii a fost eliminat in minutul 93 Nicoara, pentru un gest nesportiv la adresa lui Hanca, dar si antrenorul Edi Iordanescu, pentru injurii pe banca tehnica.

In clasament, Pandurii sunt pe 2 cu 29 de puncte, la egalitate cu Steaua, dar cu un golaveraj mai slab. Dinamo ramane pe 4, cu 27 de puncte. Astra e lidera cu 32 de puncte!

Echipele de start:

Dinamo: Cerniauskas – Hanca, Puljic, Mevlja, St. Filip – Anton – Romario, Rotariu, Palic, Bicfalvi – Gnohere.

Pandurii: Stanca – Ungurusan, Vasiljevic, Sapunaru, Axinte – Mrzljak, Ropotan – Antal, Nistor, Radut – Hora.

Arbitru: Cristi Balaj.