joi, 18 aprilie, 2024

Echipa lui Răzvan Lucescu merge ceas: Al-Hilal a învins Al-Ittihad, 3-1, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei

Al-Hilal, formația pregătită de Răzvan Lucescu, s-a impus, marți, în fața echipei Al-Ittihad, cu scorul de 3-1, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei, anunță MEDIAFAX.

Al-Ittihad a deschis scorul, în minutul 10, prin golul marcat de Al Sahafi. După un corner executat de Villanueva, mingea ajunge la Al Sahafi care o împinge în poartă. Al-Hilal egalează, în minutul 44, prin Andre Carrillo. Al-Hilal a preluat conducerea pe tabela de marcaj, după golul marcat de Al Dawsari, din minutul 48. Giovinco a marcat pentru 3-1, în minutul 78.

Echipele folosite:

Al-Hilal: Al Muaiouf – Al Shahrani, Jang, Al Burayk, Albulayhi – Kanno, Al Faraj (Al Dawsari 90+1) – Carrillo, Giovinco (Al Shalhoub 90), Al Dawsari (Al Abed 89) – Gomis

Al-Ittihad: Al Qarni – Al Shammari, Fallatah, Al Sahafi, Abdulhamid – Al Malki, Vecchio, Khaled Al Samiri – Villanueva, Jimenez – Romarinho