sâmbătă, 20 aprilie, 2024

Esec la debut! HC Vaslui invinsa la diferenta de 17 goluri-FOTO

HC Vaslui a fost invinsa categoric de Potaissa Turda in prima etapa din Liga Nationala. Partida a debutat cu forcingul oaspetilor care s-au detasat imediat la 5 goluri, jucătorii vasluieni gresind copilareste si nereusind sa-si faca jocul. Pauza vine cu scorul de 13-23 si sperantele suporterilor vasluieni care au venit in numar mare se legau de repriza a 2-a.

Dupa pauza HC Vaslui a reusit sa inscrie 3 goluri si suporteri inca mai sperau, dar din nou, greseli de incepatori si o aparare inexistenta fac ca oaspeții sa se detaseze si sa castige o partida fara istoric la o diferenta de 17 goluri. Scor final 28-45

Antrenorul,  Sandu Iacob, in ultimele minute era” stana de piatra” pe marginea terenului, neintelegand ce se intampla cu elevii sai.

HC Vaslui trebuie sa treaca peste acest debut nefericit si sa pregateasca intens pentru urmatorul meci.

In urmatoarea etapa, echipa vasluiana se va deplasa la vicecampioana CSM Bucuresti, care si ea a castigat la Dunarea Calarasi la debut.

Colectivul tehnic impreuna cu jucătorii vor strange randurile si vor face uitata aceasta infrangere rusinoasa.