vineri, 19 aprilie, 2024

Fara Neymar, accidentat, PSG a pierdut primul meci din Ligue 1, scor 1-2, in fata lui Olympique Lyon

Fără Neymar, accidentat, PSG a suferit prima înfrângere în acest sezon din Ligue 1. Olympique Lyon s-a impus, pe teren propriu, în fața campioanei cu scorul de 1-2 informează mediafax.

Băieții lui Thomas Tuchel au deschis repede scorul. Argentinianul Di Maria a punctat în poarta gazdelor în minutul 7. PSG nu a reușit să marcheze alt gol și nici nu a reușit să păstreze avantajul, iar până la pauză, atacantul francez în vârstă de 22 de ani a restabilit echilibrul, 1-1, și a ajuns la a treia reușită în ultimele patru etape.

Lyon s-a întors hotărâtă de la vestiare. În minutul 49, a primit un penalty pe care Nabil Fekir l-a transformat în golul care a adus victoria echipei sale

PSG este în fruntea clasamentului din Ligue 1 cu 56 de puncte, în timp ce Lyon este pe poziția a treia cu 43 de puncte.