News Flash:

FC VASLUI a invins STEAUA cu scorul de 1-0

11 Aprilie 2014
764 Vizualizari | 0 Comentarii
Formatia Steaua a fost invinsa, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FC Vaslui, intr-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii I, primul esec al gruparii bucurestene in campionat, dupa aprilie 2013.

Jucatorii vasluieni s-au impus in partida cu Steaua in contextul in care au sosit la Bucuresti cu cateva ore inaintea partidei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Temwanjera, in minutul 85, cu un sut din sapte metri la coltul scurt, dupa o pasa a lui Antal de pe partea dreapta.

Steaua: Nita - Prepelita, Varela, Gardos, Pirvulescu (Latovlevici '46) - Pintilii, Stanciu (Radut '64) - Keseru, Chipciu (Gradinaru '46), Tanase - Piovaccari. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

FC Vaslui: Cerniauskas - Gilmerson (Prahici '90), Balaur, Ortiz, Musat - Madson, Razzotti - Antal, Abelairas (Buziuc '90+2), Viveiros - Temwanjera (Patulea '90+1). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Cartonas galbene: Tanase '30, Gardos '60, Piovaccari '63, Radut '69/Temwanjera '6, Abelairas '55, Cerniauskas '90+1

Arbitri: Andrei Chivulete (central) - Miclos Nagy, Alexandru Cerei (asistenti) - Florin Miron, Sorin Antonie (aditionali) - Daniel Demetrescu (rezerva)

Observatori: Aron Huzu, Paul Mincu

La meci au asistat 3.154 de spectatori.

Cu aproximativ o ora inainte de startul jocului, nocturna de la stadionul din Bulevardul Ghencea s-a stins pentru scurt timp.

Meciul a inceput cu 10 minute intarziere, jucatorii vasluieni intrand mai tarziu pe teren in semn de protest fata de restantele financiare.

La aceasta partida, trei sectoare de la Peluza Nord a stadionului Steaua si trei de la Peluza Sud au fost inchise, ca urmare a unei decizii a Comisiei de Disciplina, dupa ce la meciul dintre echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf si Dinamo, din semifinalele Cupei Romaniei, suporterii au introdus, au aprins si au aruncat materiale pirotehnice in Arena Nationala.

Jucatorii stelisti Cristian Tanase, Florin Gardos si Federico Piovaccari vor fi suspendati pentru meciul urmator, cu FC Viitorul, pentru cumul de cartonase galbene.