FC Vaslui a obtinut prima victorie in cantonamentul din Austria

29 Iunie 2013
1086 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Vaslui
FC Vaslui a reusit sa se impuna cu greu in fata formatiei de Liga a II-a germana, SC Karlsruhe, gratie singurului gol inscris de Piotr Celeban. Dupa infrangerea rusinoasa cu 4-0 din primul meci amical din cantonamentul din Austria in fata ucrainienilor de la nou promovata FC Sevastopol, galben-verzii au resit sa obtina si o victorie, cu 1-0, in fata germanilor de la SC Karlsruhe. Singurul gol al intalnirii a fost inscris de polonezul Piotr Celeban, in minutul 78, in urma unei faze controversate in careul advers. Ilie Stan a inceput meciul cu urmatorul 11: Cerniauskas-Viveiros, Celeban, Varela, Salageanu-Caue, Jumisse-Antal, Nedzipi, Popovici-Temwanjera. in repriza a doua au mai intrat pe teren Straton, Buhaescu, Buziuc, Cordos, Himcinschi, RaulCostin si Mares.