Infrangere dureroasa suferita de Simona Halep

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami, fiind invinsa in trei seturi de elvetianca Timea Bacsinszky, la capatul unui meci in care oboseala si-a spus cuvantul pentru jucatoarea noastra.

Partida a durat doua ore si jumatate, jucatoarea din Elvetiaimpunandu-se cu 4-6, 6-3, 6-2.

Primul set a fost la discretia romancei, care a reusit sa preia conducerea repede si nu parea sa aiba probleme in a castiga meciul, dupa primul set. In setul al doilea, Bacsinszky a condus cu 3-1 si nu a mai cedat conducerea, iar Halep a apelat la Darren Cahill.

Australianul parea si el resemnat cu gandul setului decisiv, in care insa Simona a acuzat din plin oboseala, avand cateva momente in care s-a oprit de mai multe ori sa-si traga rasuflarea.