joi, 25 aprilie, 2024

Liverpool a invins Chelsea cu 2-1

Liverpool s-a impus, duminica, cu scorul de 2-1, in fata lui Chelsea, in etapa a sasea din Premier League. Trent Alexander Arnold a marcat, in minutul 14, pentru 1-0 in favoarea lui Liverpool. Firmino a gasit plasa portii, in minutul 30, invingandu-l pe portarul lui Chelsea cu o lovitura de cap. Chelsea a redus din diferenta de pe tabela de marcaj, in anul 71, de Kante. Golul lui Chelsea, marcat, in minutul 27, de Cesar Azpilicueta, a fost anulat pe motiv de offsaid, in urma arbitrajului video.

Echipele utilizate:

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Christensen (Zouma 42), Tomori, Emerson (Alonso 15) – Kante, Jorginho, Kovacic – Willian, Abraham (Batshuayi 76), Mount

Liverpool: Adrian – Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold – Wijnaldum, Fabinho, Henderson (Lallana 84) – Mane (Milner 71), Firmino, Salah (Gomez 90+2)

In urmatoarea etapa, Liverpool va infrunta Sheffield United, iar Chelsea se va intalni cu Brighton.