Musat a debutat pentru FC Vaslui

25 Octombrie 2013
1633 Vizualizari | 0 Comentarii
Nicolae Musat
Sosirea noului antrenor Liviu Ciobotariu la Vaslui a prilejuit si debutul fundasului stanga, Nicolae Musat in tricoul galben-verde. Fotbalistul a jucat 30 de minute iar evolutia sa a fost apreciata de fanii vasluieni.

Nicolae Musat a debutat pentru FC Vaslui dupa aproximativ doua luni de la semnarea contractului. Fundasul a fost rezerva in meciul cu Corona Brasov si a intrat pe teren in minutul 60 al partidei, cand scorul era 2-1 pentru gazde. Evolutia sa a fost una apreciata de suporterii vasluieni, fostul dinamovist dand dovada de foarte mult curaj in joc. Incursiunile sale de pe partea stanga dar si centrarile de calitate oferite atacantilor au aratat ca Musat poate fi oricand o alternativa pentru banda stanga a apararii, acolo unde Salageanu parea sa nu aiba contracandidat. Adus la inceputul lunii septembrie la Vaslui, Nicolae Musat nu a fost folosit deloc de fostul antrenor al galben-verzilor, Ionut Mosteanu. In schimb, Liviu Ciobotariu a apelat la serviciile sale inca din primul meci ca principal la echipa, cei doi cunoscandu-se de pe vremea cand lucrau pentru Dinamo Bucuresti.