News Flash:

Sageata Navodari - Universitatea Cluj, scor 1-0, in Liga I

7 Aprilie 2014
1057 Vizualizari | 0 Comentarii
Formatia Sageata Navodari a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Universitatea Cluj, intr-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii I.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Vezan, in minutul 81, dintr-un penalti acordat de centralul Catalin Popa pentru un fault in careu al lui Veselovsky la Guerra.

Sageata Navodari: Panagopoulos - Peteleu, Popa, Munteanu, Lopez - Muzac, Johnson - Achim, V. Dinu (Vezan '45), Deletici (Iordache '63) - Guerra (Tudose '88). Antrenor: Catalin Anghel.

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Gercaliu (Sauvadet '60) - Bucsa, Lungu - Boutadjine (Takacs '86), Kovacs (Machado '66), Tarnacop - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.

Cartonase galbene: Deletici '49, Guerra '76, Peteleu '77 / Gercaliu '44, Bucsa '52, Boutadjine '70, Veselovsky '80, Tarnacop '83.

Arbitri: Catalin Popa (central) - Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzicã (asistenti) - Sebastian Coltescu, Dragos Istrate (aditionali) - Ionel Valentin Dumitru (rezerva).

Observatori: Dan Berbecaru, Alexandru Rolea.

La meci au asistat aproximativ 200 de spectatori.

Inainte de startul partidei s-a tinut un minut de reculegere in memoria presedintelui de onoare al CS Universitatea Craiova, Corneliu Andrei Stroe, care a decedat saptamana trecuta.