News Flash:

Saisprezece sportivi romani participa la Open-ul Bulgariei de tenis de masa

13 August 2019
210 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.7669 RON (+0.0034)
USD: 4.3343 RON (+0.0092)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
media 148112232642748900

Federația Română de Tenis de Masă a anunțat că șaisprezece sportivi români vor lua parte la Open-ul Bulgariei de tenis de masă, care se va desfășura în perioada 13-18 august, la Panagyurishte, potrivit Mediafax.

Jucătorii români care vor participa atât la simplu, cât și la dublu sunt Irina Ciobanu, Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Szocs, Elizabeta Samara, Ovidiu Ionescu, Adrian Crișan, Cristian Pletea, Rareș Șipoș, Alexandru Manole, Alin Spelbuș, Florin Spelbuș, Alexandru Cazacu, Paul Mladin și Cristian Chiriță.

Program

Simplu feminin:

*Bernadette Szocs și Eliza Samara sunt calificate în șaisprezecimi

Turul 1 preliminar:

Adina Diaconu – Sarah De Nutte (Luxemburg), marți, ora 10:30

Daniela Dodean Monteiro – Weishan Liu (China), mați, ora 11:20

Andreea Dragoman – Pauline Chasselin (Franța), marți, ora 13:00

Irina Ciobanu – Ana Tofant (Slovenia), marți, ora 13:00

Simplu masculin:

Turul 1 preliminar:

Alin Spelbuș – Denis Ivonin (Rusia), marți, ora 09:00

Florin Spelbuș – Jules Rolland (Franța), marți, ora 09:00

Alexandru Manole – Mikhail Paikov (Rusia), marți, ora 09:00

Cristian Chiriță – Hung-Chieh Chiang (Taipei), marți, ora 09:45

Turul 2 preliminar:

Adrian Crișan – Deni Kozul (Slovenia), marți, ora 13:50

Paul Mladin – Ovidiu Ionescu, marți, ora 13:50

Cristian Pletea – Miguel Vilchez (Spania), marți, ora 14:40

Alexandru Cazacu – Chien-An Chen (Taipei), marți, ora 16:20

Rareș Șipoș – Denislav Kodjabashev (Bulgaria), marți, ora 18:00

Dublu masculin:

Turul 1 preliminar:

Cristian Pletea/Rareș Șipoș – Anton Limonov/Yaroslav Zhmudenko (Ucraina), marți, ora 20:20

Alexandru Manole/Alin Spelbuș – Simon Arvidsson/Elias Ranefur (Suedia), marți, ora 19:40

Dublu feminin:

*Perechea Bernadette Szocs/Sofia Polcanova (Austria) e calificată în optimi

Turul 2 preliminar:

Eliza Samara/Daniela Dodean Monteiro – ???, miercuri, ora 14:10

Dublu mixt:

*Perechea Bernadette Szocs/Ovidiu Ionescu e calificată în optimi

Turul 1 preliminar:

Eliza Samara/Cristian Pletea – Tatiana Kukulkova/Alexander Valuch (Slovacia), miercuri, ora 09:00

Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2019 - BZV.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1157 (s) | 35 queries | Mysql time :0.017869 (s)