sagetator
capricorn
varsator
pesti
Spectatorii prezenti sambata dupa amiaza pe stadionul Municipal nu au avut ce regreta, Sporting Juniorul Vaslui oferind un spectacol de calitate in fata Concordiei Chiajna, meci contand pentru etapa a doua din Liga Elitelor-U17.

Fotbalistii pregatiti de Cornel Cracea au oferit una dintre cele mai bune reprize in fata unei echipe cu traditie in fotbalul juvenil de inalt nivel.

Vasluienii nu i-a dat voie adversarei sa respire prea mult, trezindu-se in primele 20 de minute al meciului condusa la o diferenta de trei goluri, autori fiind Eduard Grigore, Alex Codreanu si Iustin Oblesniuc.

Insa omul meciului a fost Marian Ciobotaru. Micutul fotbalist al Vasluiului este autorul unei duble. Cel de-al doilea gol a fost marcat cu capul din centrarea lui Octav Cracea. Marian s-a inaltat peste fundasul Chiajnei, trimitand in vinclul portii, pentru 5-0.

In debutul partii a doua, Denis Andrei a marcat, la cateva secunde de la reluare, pentru 6-0, dupa care Sporting Juniorul a mai redus motoarele, tehnicianul aducand pe banca o parte dintre titulari, pentru a se odihni, fiindca etapa urmatoare, duminica, 29 octombrie, formatia vasluiana va intalni una dintre candidatele la titlu, Dinamo Bucuresti.