marți, 23 aprilie, 2024

Steaua a remizat cu FK Aktobe in Kazahstan.

Echipa Steaua a terminat la egalitate, scor 2-2 (0-1), partida sustinuta, miercuri, in deplasare, in fata formatiei FK Aktobe (Kazahstan), contand pentru prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Golurile partidei au fost marcate de Korobkin ’57, Arzumanian ’88, respecitv Keseru ’44 si Prepelita ’79.

Steaua a deschis scorul in minutul prin Keseru. Chipciu a sutat de la 20 de metri, Sidelnikov nu a putut retine, mingea deviind din pieptul portarului pana la Keseru, care a reluat din sase metri in vinclul din dreapta portarului kazah.

FK Aktobe a stabilit egalitatea in minutul 57. Arlauskis a iesit gresit la o lovitura de colt executata de pe partea dreapta, iar Korobkin a reluat cu o lovitura de cap din coltul careului de sase metri.