News Flash:

SUPERB! Victorie pe ultima suta de metri pentru echipa HC VASLUI

8 Februarie 2016
721 Vizualizari | 0 Comentarii
Meci de handbal echilibrat, dar castigat de vasluieni in ultimul minut de joc. Dupa victoria categorica avuta in fata echipei Chiajna, HC VASLUI a reusit, duminica, 7 februarie, sa o invinga si pe CSA Steaua, in returul disputat pe teren propriu. Scor final 25-23 pentru HC Vaslui.

Prima jumatate de meci a fost echilibrata, iar diferenta de pe tabela a fost de maxim 2 puncte. Dupa ce Florea a punctat punctat pentru 3-1 in minutul 10, apoi de gazde, care au avut 7-5, 8-6, 9-7, 10-8 si 11-9. La pauza scorul a fost de 13-11 pentru echipa CSA Steaua, echipa avand un final de repriza superb.
O buna bucata din repriza a doua, scorul a fost foarte strans, pana cand Mihai Bujor a reusit sa inscrie golurile victoriei.. La ultimul atac al partidei, Mihai Bujor a marcat pentru 25-23 si a adus victoria echipei lui Sandu Iacob, cea de a doua din acest sezon in fata Stelei.