vineri, 26 aprilie, 2024

VASLUI: Galben-verzii au parasit Cupa Romaniei

ASS FC Vaslui nu a reusit sa treaca de Juventus Falciu si in Cupa Romaniei, echipa primarului Neculai Moraru luandu-si revansa in fata galben-verzilor, castigand cu scorul de 3-1.

In cinci minute, gazdele au rezolvat problema invingatoarei, marcand doua goluri. Pe final de prima repriza, echipa din Falciu mai marcheaza o data, astfel ca pauza este una prielnica pentru Juventus.

In prima parte, Solomon s-a ales cu buza sparta, dupa ce a primit un cot in plina figura.

Vasluienii puteau reaprinde sperantele fanilor prezenti la meci, insa Cezar Ionut iroseste o lovitura de pedeapsa.
Totusi, ASS FC Vaslui se consoleaza cu golul de onoare, venit cu trei minute inainte de final, prin Buruiana.
Juventus Falciu produce, astfel, prima surpriza a competitiei si se califica in faza urmatoare.