vineri, 19 aprilie, 2024

Victorie pentru Real Madrid la Roma

Real Madrid este cu un pas si jumatate in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa victoria de la Roma.

“Galacticii” s-au impus in capitala Italiei cu scorul de 2-0 si mai au de indeplinit ceea ce pare o formalitate in returul de la Madrid.

Intalnirea de pe Olimpico a inceput intr-o nota de echilibru, “giallorossii” reusind sa blocheze actiunile oaspetilor printr-un joc destul de agresiv.

Echillibrul s-a rupt abia in partea secunda, atunci cand Cristiano Ronaldo s-a distat cu un adversar si a deschis scorul cu un sut fabulos de la marginea careului, fara sperante pentru Szczesny.

Dupa gol, Roma a iesit la joc, iar Jese, intrat pe parcursul celei de-a doua reprize, a decis in mare masura soarta calificarii cu golul din minutul 86.

Realul obtine asadar o victorie confortabila in Italia si se poate gandi deja la sferturile de finala.