sâmbătă, 20 aprilie, 2024

Arbitru agresat de gazde : situatie tensionata la Husi

Cea de-a doua etapa a play-off-ului ligii a patra a consemnat o situatie tensionanta la Husi, acolo unde partida dintre Pajura Husi si FC 2002 Vaslui a fost intrerupta in minutul 74, la scorul de 1-3, dupa ce arbitrul central a fost agresat de oficialii huseni, nemultumiti de maniera de arbitraj a acestuia.

FC 2002 Vaslui reintra in lupta pentru titlu, dupa acest meci, care va fi decis la comisii.

Vasluienii au fost cei care au deschis scorul, prin Sergiu Girdea, pentru ca dupa pauza husenii sa egaleze prin Solomon.  Abuzatoaei a readus Vasluiul in avantaj, gratie unei duble.

Din pacate, partida a fost intrerupta cu un sfert de ora inainte de fluierul final, gazdele fiind nemultumite de arbitrajul lui Silviu Popa.

In cel de-al doilea joc, FC 2007 Garceni si Vitis Suletea au terminat la egalitate, scor 1-1.

In clasament, pe primul loc se afla FC Garceni, urmata de Suletea, ambele cu cate patru puncte, iar pe trei se afla FC 2002 Vaslui, cu trei puncte.