Astra si Gaz Metan Medias au remizat, scor 0-0, in play-off-ul Ligii I: Oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 40

Formaţiile Astra Giurgiu şi Gaz Metan Mediaş au remizat, scor 0-0, luni, în etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 40, anunță news.ro.

Din minutul 40, Gaz Metan a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Dumitru Cardoso a fost eliminat, ca urmare a unei intrări dure asupra lui Simion.

Astra: Lazar – Simion, Graovac, Tamaş, Radunovic – Crepulja, Seto, Stahl (Alibec '41)- V. Gheorghe (Răduţ '63), Fatai (Baicu '77), Budescu (Ioniţă '64). Antrenor: Bogdan Andone

Gaz Metan: Pleşca – Butean, Larie, M. Constantin, G. Moura (Fernandes '84) – Chamed (Droppa '80), Fofana – Ciocan (Drăghici '46), N. Cardoso, Velisar (Romeo '46) – S. Buş (Popa '90+2). Antrenor: Dusan Uhrin

Meciul a fost arbitrat de Marcel Bîrsan.