vineri, 29 martie, 2024

Atletico Vaslui-AFK Miercurea Ciuc 0-1 (0-0):Start neputincios in retur pentru vasluieni

Atletico Vaslui a debutat cu stangul in partea a doua a ligii a treia, dupa ce au primit gol de la liderul seriei, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, cu trei minute inainte de terminarea timpului regulamentar. Cu aceasta infrangere, vasluienii s-a indepartat de visul de a accede in liga secunda, ciucanii luand un avans de sapte puncte. Jucatorii lui Gabriel Craciun pot cobori de pe podium, daca Stiinta Miroslava trece in aceasta dupa amiaza de locul doi, AFC Harman.

Atletico s-a prezentat in prima etapa cu un lot complet remaniat, in teren fiind doar portarul Cernat si Gabi Craciun din vechea garda.

Adversarii au controlat aproape in totalitate jocul, avand cate o minge trimisa in bara pe repriza.
De cealalta parte, gazdele s-au multumit cu o minge respinsa in corner de portarul Ciucului, din lovitura libera si de ratarea monumentala a lui Sambake, care a trimis peste poarta goala.

Nici ex-dinamovistul Alex Baltoi n-a fost mai inspirat in ofensiva, alunecand in momentul expedierii unei mingi catre poarta din interiorul careului de 16 metri.