News Flash:

“ CEL MAI BUN ALERGĂTOR” A FOST CĂUTAT LA BARLAD - FOTO

29 Mai 2018
2730 Vizualizari | 0 Comentarii
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.9253 RON (0.0000)
USD: 4.0683 RON (0.0000)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti

Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici” Bârlad a  organizat Concursul regional de cros ”Cel mai bun alergător” 26 mai 2018.

Aceasta competiție  face parte din Proiectul educațional ”SPORTUL  NU  ARE VÂRSTĂ”, aprobat de MEN, înscris în CAER, 2018, poziția 1750 și a fost conceput ca o modalitate de cooperare în vederea realizării unor activități extracuriculare comune școlilor participante.

Activitatea s-a desfășurat sub formă de concurs având următoarele obiective:formarea la copii a unor deprinderi motrice, dezvoltarea condiţiei fizice, întărirea sănătăţii prin sporirea capacităţii de efort, dezvoltarea capacităţii de comunicare și socializare a elevilor, dezvoltarea gustului pentru competiţie și a spiritului de fair-play.

La aceasta competitie au participat peste 200 de elevi calificaţi la etapa a II- a din cadrul instituțiilor partenere implicate în proiect .

Concursul a avut loc  în  Grădina Publică Bârlad, în data de 26 mai și s-a desfăşurat pe categorii de vârstă atât la fete cât şi la băieţi, conform regulamentului.  

Festivitatea de premiere a avut loc la sfârșitul concursului și s-a efectuat conform bugetului alocat, pe categorii de vârstă, separat fete şi băieţi, astfel: locurile I, II,III au primit medalie, diplomă și câte un tricou, din partea sponsorului nostru DJST Vaslui, iar toti participanții au primit dulciuri și apă.
Felicitări premianților dar și tuturor elevilor care au participat la această frumoasă competiție!
 Rezultatele concursului pe categorii de vârstă:
 Fete 7-8 ani
Locul I    Rățoi Isabela   Școala Gimnazială Scobinți Iași  
Locul II  Ciobanu Cristina  Școala Gimnazială ‟Stroe S. Belloescu” Bârlad
Locul III  Pavăl Delia   Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani

Mentiune
 Grigoriu Ștefania  Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
  Negru Laura  Școala Gimnazială ‟Stroe S. Belloescu” Bârlad
   Mocanu Valentina Școala Gimnazială ‟Pricipesa Elena Bibescu” Bârlad
Premiul special
  Constantinescu Alexa Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
  Iftene Ioana   Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
 
Băieți: 7-8 ani
Locul I:    Pricop David   Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
Locul II:   Călin Nicolae   Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
Locul III  :Violeț David     Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad

Mențiune
 Dumitru Alexandru Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
   Călin Petru Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
   Grecu Tudor    Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
Premiul special      
  Stângăcianu Ionuț  Școala Gimnazială ‟Pricipesa Elena Bibescu” Bârlad
   Dominteanu Tudor Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
 Bujnea Laurențiu Școala Gimnazială Scobinți Iași
 
Fete 9-10 ani
Locul I   :Gheorghiu Iasmina Școala Gimnazială ‟Pricipesa Elena Bibescu” Bârlad
Locul II:    Iftene Maria Școala Gimnazială Scobinți Iași  
Locul III   :Sandu Aida  Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui

Mențiune  
 Luca Narcisa  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
   Manea Diana  Școala Gimnazială ‟Pricipesa Elena Bibescu” Bârlad
   Oprea Raluca  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
Premiul special
  Andrei Ana    Școala Gimnazială ‟Stroe S. Belloescu” Bârlad
   Bejinaru Lorena    Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
  Paraschiv Georgiana  Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
 
Băieți: 9-10 ani
Locul I:   Chirilă Neculai Școala Gimnazială Scobinți Iași
Locul II  :Ciurea Alexandru Iulian  Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
Locul III  :Mihăilă Gabriel Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui

Mențiune:
 Crețu Albert  Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
   Boicu Laurențiu  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
    Pavel Daniel  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
Premiul special :
 Brașoveanu Teodor  Școala Gimnazială ‟Pricipesa Elena Bibescu” Bârlad
 Moroche Cosmin   Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
  Luca Adi   Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
 
Fete: 11-12 ani
Locul I:    Pavăl Iulia   Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
Locul II   :Bucătariu Maria  Școala Gimnazială Scobinți Iași
Locul III  :Mihăilă Alexandra  Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui
Mențiune:
Bădărău Alina Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
   Bejenariu Adriana Viorica Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui
  Manea Isabela  Crina Școala Gimnazială ‟Pricipesa Elena Bibescu” Bârlad

Premiul special:
 Cruceanu Roxana Școala Gimnazială ‟Stroe S. Belloescu” Bârlad
  Duhan Elena Școala Gimnazială Scobinți Iași
 Nistor Maria Școala Gimnazială ‟Stroe S. Belloescu” Bârlad
 
Băieți :11-12 ani
Locul I   :Năstasă Dragoș  Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
Locul II  :Roșca Ștefan    Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
Locul III:  Rusu Adrian   Școala Gimnazială Nr. 1 Sălceni   Vaslui

Mențiune:
Mateciuc Adriana  Școala Gimnazială Scobinți Iași
 Carană Ionuț  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
  Ivan Ianis Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad

Premiul special:
  Obreja Alexandru  Școala Gimnazială ‟Stroe S. Belloescu” Bârlad
  Iordan Iulian  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
   Iacob Gabriel Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
 
Fete: 13-14 ani
Locul I   :Cuss Raluca  Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
Locul II:  Pavăl Mădălina  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
Locul III:  Crețu Paula  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani

Mențiune:
Bejenariu Andreea  Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui
 Chirvase Denisa Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
         
Băieți: 13-14 ani
Locul I    :Totoi Denis Emilian Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui
Locul II   :Luca Vlăduț  Școala Gimnazială Scobinți Iași
Locul III  :Ciocan Marius Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui

Mențiune:
 Nechifor Iulian   Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui
 Bîgu Andrei Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani
  Crețu Laurențiu  Școala Gimnazială ‟Teodor Medeleanu ”Ciocani

Premiul special:
Gavril Robert Școala Gimnazială Nr. 1Sălceni   Vaslui
 Păduraru Dragoș   Școala Gimnazială ‟Episcop Iacov Antonovici”Bârlad
 Chiriac Narcis     Școala Gimnazială ‟Stroe S. Belloescu” Bârlad

Galerie Foto

33467718_1665080820228434_218541087210340352_n
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2021 - BZV.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1685 (s) | 23 queries | Mysql time :0.047192 (s)