Academia Rapid a învins CSA Steaua cu 2-0 şi va juca barajul pentru promovarea în Liga a III-a

Echipa de fotbal Academia Rapid a învins, duminică seara, cu scorul de 2-0 (1-0) formaţia CSA Steaua, într-o partidă din cadrul etapei a treia, ultima a play-off-ului Ligii a IV-a, şi va juca barajul pentru promovarea în Liga a III-a.

În meciul disputat pe Arena Naţională în faţa a aproximativ 17.000 de spectatori, Academia Rapid a marcat prin Daniel Niculae (minutul 23) şi Adrian Grigore (minutul 69).

Tot în etapa a treia a play-off-ului Ligii a IV-a, CS FC Dinamo a încheiat la egalitate partida cu AS Tricolor, scor 2-2.

Clasamentul final al play-off-ului Ligii a IV-a este următorul: 1. Academia Rapid – 12 puncte, 2. CSA Steaua – 6 puncte, CS FC Dinamo – 2 puncte, AS Tricolor – 2 puncte.

Academia Rapid va disputa barajul pentru promovarea în Liga a III-a cu câştigătoarea Ligii a IV-a din Judeţul Giurgiu.