CSM Bucuresti-HC Vaslui 27-24 (13-10)

HC Vaslui a inceput destul de modest primul joc cu CSM Bucuresti, Sandu Iacob fiind nevoit sa ceara primul time-out la scorul de 4-0. Indicatiile tehnicianului vasluian nu au fost de folos, bucurestenii conducand cu scorul de 6-1.

In partea a doua a reprizei, vasluienii s-au trezit din amorteala si s-au apropiat la doua goluri, scor 6-8. Diferenta este mentinuta pana aproape de pauza, gazdele plecand la vestiare cu un avans de trei goluri, scor 13-10.

Vasluienii evolueaza curajos si in partea a doua in fata vicecampioanei, oferind un spectacol de calitate, diferenta de doua goluri fiind mentinuta pe parcursul intregii reprize.

Sandu Iacob a incercat imposibilul in ultimele patru minute, la scor 21-24, lucru reusit, bucurestenii traind periculos finalul, dupa ce Anton aduce diferenta la singur gol, scor 23-24. Noroc de cuplul de arbitri gorjeni, Eremia-Draganescu, care a rezolvat partida, pe final, cu doua decizii controversate, astfel ca CSM Bucuresti se impune cu scorul de 27-24.

Urmatoarea partida are loc sambata, 8 aprilie, de la ora 18.30, la Sala Sporturilor din Vaslui.