joi, 28 martie, 2024

FC Dinamo se desparte de fundasul Jordan Mustoe, dupa doar trei meciuri

FC Dinamo Bucureşti anunţă încheierea raporturilor contractuale cu fundaşul stânga englez Jordan Mustoe. Transferat în urmă cu două luni la echipa din Ştefan cel Mare, Jordan Mustoe a jucat trei meciuri pentru Dinamo în Liga 1 Betano şi a adunat 184 de minute în tricoul alb-roşu, informează News.ro.

Jordan Mustoe a intrat în repriza secundă a primului meci oficial al anului (victorie cu Politehnica Iaşi) şi a mai fost titular în înfrângeriile cu FC Botoşani şi Gaz Metan Mediaş.

28 de ani a împlinit Mustoe pe 28 ianuarie.

10 este numărul echipelor din cariera fotbalistului englez: Wigan, Barnet, Morecambe, Carlisle, Bury, Wycombe, Accrington, Westerlo, Seinajoki şi Dinamo Bucureşti.

1 trofeu are Mustoe în palmares, Cupa Angliei în 2013, când a făcut parte din lotul lărgit al celor de la Wigan, învingători în finală, 1-0 cu Manchester City.