FCSB a invins Sepsi Sfantu Gheorghe, scor 2-0, in etapa a patra din play-off

FCSB s-a impus în fața celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-0, pe Arena Națională în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1 Betano, potrivit mediafax.

În prima repriză, Mihai Teja a primit o lovitură dură. În minutul 15, Mihai Pintilii s-a accidentat şi nu a mai putut continua partida, cedându-i banderola lui Filip. În minutul 40, Sepsi a marcat în poarta apărată de Bălgrădean, dar golul lui Tandia a fost anulat, pe motiv de offside.

În repriza a doua, FCSB a deschis tabela de marcaj de pe Arena Națională. În minutul 51, Harlem Gnohere a înscris din lovitura de la 11 metri. 8 minute mai târziu, Florinel Coman a dublat avantajul FCSB-ului, a înscris, după ce mingea i-a venit perfect în careu, în urma unei devieri a adversarilor, după o pătrundere a lui Man.

S-a încheiat 2-0, iar FCSB s-a apropiat la trei puncte de liderul CFR Cluj. De cealaltă parte Sepsi Sfântu Gheorghe este ultima în clasamentul din play-off, cu 20 de puncte.