joi, 18 aprilie, 2024

Petrolul-ASA Tg. Mures,scor 0-1

Formatia Petrolul Ploiesti a fost invinsa, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa ASA Targu Mures, intr-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I, in care de la gazde au fost eliminati doi jucatori.

Golul a fost marcat in minutul 4, de Gorobsov, dintr-o lovitura libera de la 19 metri.

In minutul 70, de la Petrolul a fost eliminat Moussa, dupa ce a primit al doilea cartonas galben. Patru minute mai tarziu, a fost eliminat si Ropotan, tot dupa primirea celor de-al doilea cartonas galben.

Petrolul Ploiesti: Pecanha – Tudose, Benga, Genev (Peteleu ’62), Pulhac – Ropotan, Bucsa – Nepomuceno (Chirita ’65), Zoubir, Varga (Tamuz ’73) – Moussa. Antrenor: Mihai Stoichita.

ASA Targu Mures: Stancioiu – Golanski, Balaur (Hanca ’38), Balici, Velayos – Gorobsov, I. Gonzalez – Jazvici, Manolov, Dedov (Borza ’62) – Axente (Costa 83). Antrenor: Carol Fekete.

Cartonase galbene: Benga ’25, Moussa ’42, ’70, Ropotan ’61, ’74, Tudose ’68 / Manolov ’36, Balici ’76

Cartonase rosii: Moussa ’70, Ropotan ’74

Arbitri: Radu Petrescu – Vladimir Urzica, Ciprian Florin Dansa – Marian Barbu

Observatori: Adrian Vidan, Viorel Anghelinei

La meci au asistat aproximativ 6.500 de spectatori.