Real Madrid-Granada,scor 2-1

Madridul lui Zidane nu se simte deloc bine cand joaca departe de Santiago Bernabeu.

In penultimul meci al etapei a 23-a din Primera Division “galacticii” au tremurat serios pentru o victorie la limita, scor 2-1, in deplasare cu Granada.

Gazdele nu au avut emotii si au jucat de la egal la egal cu mult mai titrata formatie din capitala Spaniei.

Benzema a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 30, iar El Arabi a egalat dupa pauza, in minutul 60.

In finalul partidei a iesit la rampa Modrici, cel care a adus cele trei puncte Madridului cu o torpila din afara careului care s-a oprit direct in poarta andaluzilor.

Cu acesta victorie Real Madrid se mentine pe locul trei, la un punct de Atletico Madrid si la patru puncte de fotoliul de lider ocupat de Barcelona.