Remiza in meciul Steaua-Djurgardens IF

Steaua nu a reusit decat o remiza in penultimul amical din stagiul de pregatire din Antalya.

Campioana Romaniei a terminat la egalitate, scor 2-2, in compania suedezilor de la Djurgardens IF, desi a avut un avantaj de doua goluri pe tabela.

Reghecampf a surprins in partida de joi seara, alegand sa schimbe sistemul de joc in 4-1-4-1, cu Pintilii unic inchizator, dar si sa il titularizeze pe Tamas, cel care revenise la echipa de numai o zi.

Iar strategia parea sa dea roade, Varela reusind sa deschida scorul inca din minutul 4, capitanul Stelei marcand cu o lovitura de cap din centrarea lui Stanciu.

In minutul 21 Hamroun a scapat singur in banda stanga si a marcat cu un sut frumos, pe coltul lung.

Suedezii aveau sa revina pe tabela cinci minute mai tarziu, cand Olunga a pivotat pe langa Varela si l-a invins pe Cojocaru.

In partea secunda, “decarul” Daniel Berntsen a restabilit egalitatea cu un sut frumos de la peste 20 de metri, stabilind in acelasi timp scorul final.

Neamtul Timo Gebhart a fost utilizat si el o repriza de Reghecampf, insa nu a iesit cu nimic in evidenta.