Corneliu Papura, dupa meciul cu Astra: ‘Am dominat jocul in totalitate, echipa adversa s-a limitat la contraatac, dar noi meritam mai mult’

Tehnicianul Corneliu Papură a declarat, luni seară, că Universitatea Craiova a dominat meciul cu Astra Giurgiu, scor 1-1, din Liga I.

"Am dominat jocul în totalitate, echipa adversă s-a limitat la contraatac, dar noi meritam mai mult. Sunt meciuri care se succed din trei în trei zile şi cred că trebuie să ne gândim acum la următorul meci", a declarat Papură la Digisport, potrivit news.ro.

Formaţia Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XVII-a a Ligii I.

Pentru Astra a marcat De Sousa, în minutul 16, iar pentru Universitatea a înscris Cicâldău, în minutul 45+3.