sâmbătă, 20 aprilie, 2024

CSM Fagaras-HC Vaslui 27-24 (14-9) : HC Vaslui, de nerecunoscut!

Vasluiul a continuat jocul modest si la Fagaras, acolo unde doar Sandu Iacob se gandea la un succes. Nu si jucatorii, care au fost departe de evolutiile din primele jocuri. Cu un Claudiu Dediu tinut inutil in teren, vasluienii nu prea au pus mari probleme adversarilor. Doar in prima parte s-au tinut aproape de gazde, asta pana in minutul 26, fiindca ultimele patru minute au fost de cosmar, incasand patru goluri consecutive, tabela aratand la pauza scorul de 14-9.

Nici in partea a doua nu s-a schimbat mare lucru in registrul tactic al Vasluiului, Sandu Iacob ramanand si fara Valentin Anton, care a incasat trei eliminari de cate doua minute inutile, fiind trimis in tribuna.

Inainte de a trece in ultimul sfert al meciului, oaspetii, cu trei consecutive, s-au apropiat la trei goluri, scor 14-17, diferenta mentinuta pana aproape de final.

Ultimele cinci minute au fost traite cu sufletul la gura, dupa ce HC Vaslui s-a apropiat la un gol, scor 22-23.
Din pacate, gazdele au gestionat mai bine finalul partidei, impunandu-se la trei goluri diferenta, scor 27-24.