joi, 25 aprilie, 2024

DRAMATIC! Simona Halep pierde fara drept de apel, la debutul de la turneul din Wuhan

Simona Halep a parasit turneul de la Wuhan in turul II, dupa ce a fost spulberata de Daria Kasatkina, scor 2-6, 1-6. Rusoaica s-a impus in doua seturi scurte, la capatul unui meci care a durat doar o ora si 10 minute.
Simona Halep – Daria Kasatkina(nr. 30 WTA) 2-6, 1-6
Desfasurarea liveTEXT a partidei
1-6, Game, Set, Meci Kasatkina: Daria inchide partida fara emotii, administrandu-i Simona una dintre cele mai dure infrangeri din acest an
1-5, Break Kasatkina: Rusoaica se impune din nou pe serviciul Simonei si rumeaza sa serveasca pentru a inchide partida

1-4, Game Kasatkina: Jocul curge acum intr-o singura directie, iar rusoaica mai adauga un game in drumul catre victorie

1-3, Break Kasatkina: Romanca joaca in continuare foarte slab, iar rusoaica face break-ul si in setul secund

1-2, Game Kasatkina: Rusoaica salveaza doua mingi de break ale Simonei si isi face serviciul, trecand din nou in avantaj

1-1, Game Halep: Nu fara emotii, romanca reuseste sa-si faca in cele din urma primul game pe propriul serviciu

0-1, Game Kasatkina: Rusoaica incepe in aceeasi maniera si setul secund, adjudecandu-si fara probleme primul game
A inceput mansa secunda, Kasatkina urmeaza sa serveasca
2-6, Break, Set, Kasatkina: Simona isi pierde inca o data serviciul, continuand bilantul dezatruos, iar rusoaica isi adjudeca primul set
2-5, Break Halep: Simona salveaza trei mingi de set ale adversarei si reduce din diferenta

1-5, Break Kasatkina: Rusoaica zburda pe teren in aceste momente, surprinzand-o pe Halep cu consistenta jocului sau. Simona nu si-a facut serviciul nici macar o data pana acum

1-4, Game Kasatkina: Rusoaica joaca in continuare foarte bine si isi face serviciul la 15. Romanca a solicitat interventia noului antrenor Andrei Pavel

1-3, Break Kasatikina: Simona isi pierde pentru a doua oara serviciul in acest meci, desi a avut sansa de a egala la doi

1-2, Game Kasatkina: Rusoaica joaca foarte bine in acest start de meci, in care se apara excelent si transforma inteligent defensiva in atac, surprinzand-o in acest mod pe Simona, ale carei atacuri se dovedesc neinspirate

1-1, Break Kasatikina: Rusoaica isi ia break-ul inapoi la capatul unui game extrem de disputat, in care Simona a mai salvat alte trei mingi de break ale Kasatkinei

1-0, Break Halep: Simona incepe perfect meciul, o forteaza pe Kasatkina sa greseasca si isi adjudeca primul game