sagetator
capricorn
varsator
pesti
Simona Halep si Serena Williams se vor duela in sferturile turneului de la Indian Wells. Organizatorii au anuntat ora de disputare a meciului, iar partida se va desfasura pe terenul central si nu va incepe inainte de ora 04:00, ora Romaniei. Simona Halep, locul 5 WTA, a trecut in optimi de Barbora Strycova, scor 6-3, 1-0, dupa ce cehoaica a abandonat in setul doi.

Serena Williams, liderul WTA, a invins-o fara probleme pe Katarina Bondarenko, scor 6-2, 6-2. Ultima intalnire dintre cele doua a avut loc in 2015, la turneul de la Cincinnati, cand Williams s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 7-6. Singura victorie a Simonei Halep a avut loc in 2014, in grupele Turneului Campioanelor. Atunci, romanca s-a impus in doua seturi, scor 6-0, 6-2.