joi, 28 martie, 2024

HC Vaslui s-a clasat pe ultimul loc la Cupa Municipiului Vaslui

HC Vaslui a ocupat locul patru la Cupa Municipiului Vaslui, dupa CSU Suceava, CSM Fagaras si CSSM Bacau.

HC Vaslui a pierdut ambele intalniri cu reprezentantele Ligii. In fata Sucevei, debutul a fost nefast, adversarii conducand pe tabela si la o diferenta de noua goluri, insa pana la pauza avansul Sucevei a fost diminuat la sase, scor 21-15.

In partea a doua, vasluienii au fost ceva mai atenti, castigand repriza cu scorul de 20-16, rezultatul final fiind de 35-37.

In fata Fagarasului, handbalistii pregatiti de Sandu Iacob si Alexandru Acsinte au oferit o prima repriza buna, cu moment de sclipire si faze spectacol, avand in doua randuri avantaj de sapte goluri. Din pacate, accidentarea lui Gabriel Bujor a facut ca diferenta la pauza sa fie de un singur gol, scor 17-16.

Echipa din repriza a doua nu a avut concentrarea necesara pe faza de atac, irosind cu usurinta multe mingi, lucru de care a profitat adversarul, care a avut nevoie de doar cinci minute pentru a prelua conducerea, pe care nu a mai cedat-o pana la final, scor 31-34.

Din pacate, vasuienii au pierdut si al treilea meci, cu CSSM Bacau, scor 28-29.