marți, 19 martie, 2024

NEBUNIE in Liga Campionilor: Juventus a fost SPULBERATA de Ateltico, in timp ce City si Schalke au facut spectacol

Manchester City a învins echipa Schalke 04, scor 3-2, în prima manşă a optimilor Ligii Campionilor. Ambele goluri ale formaţiei germane au fost marcate din penalti. În celălalt meci de miercuri, Atletico Madrid a învins Juventus, scor 2-0.

În meciul Schalke – City, pentru germani a marcat Bentaleb, din penalti, în minutele 38 şi 45, în timp ce pentru City au înscris Aguero, în minutul 18, Sane '85 şi Sterling, în minutul 90.

Primul gol al echipei Schalke a fost marcat după consultarea sistemului VAR.

Din minutul 68, City a evoluat cu un jucător mai puţin după eliminarea lui Otamendi.

În celălalt meci de miercuri, Atletico Madrid a învins Juventus, scor 2-0, prin golurile marcate de Gimenez (78) şi Godin (83).