sagetator
capricorn
varsator
pesti
Politehnica Timisoara isi ia revansa in fata Vasluiului, scor 33-28, trimitand duelul direct in decisiv. Meciul este programat pe 13 mai, in Sala Sporturilor din Vaslui.
Formatia vasluiana a avut un start perfect de meci in Banat, unde a condus la o diferenta de trei goluri, scor 7-4, insa de la scorul de 11-11, cu o consecutiva de cinci goluri, gazdele au plecat la vestiare la adapostul celor cinci goluri avans, mentinut pe parcursul reprizei a doua.
La un moment data, timisorenii au avut si o diferenta de opt goluri, scor 22-14, numai ca jucatorii lui Sandu Iacob au revenit la handicap de patru goluri, 18-22 (min.42).
Desi a avut sansa sa intre in meci, la scorul de 26-28, Vasluiul nu a mai avut prospetimea necesara, cu cinci minute inainte de final, ratand sansa de a rezolva problema invingatoarei dupa numai doua jocuri.