marți, 23 aprilie, 2024

PSG s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Frantei insa l-a pierdut pe Neymar

PSG a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Strasbourg, calificându-se în optimile de finală ale Cupei Franţei. Neymar a părăsit terenul în lacrimi, în minutul 62, după ce a fost faultat de Zemzemi. Brazilianul a acuzat o lovitură la piciorul drept, fiind înlocuit de Moussa Diaby.

Antrenorul Thomas Tuchel a declarat după meci că medicii clubului sunt îngrijoraţi de accidentarea suferită de Neymar.

În mai puţin de trei săptămâni, PSG va juca împotriva formaţiei Manchester United, în optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Miercuri, golurile au fost marcate de Cavani, în minutul 4, şi Di Maria, în minutul 80.