Rapid a pierdut cu FC U Craiova 1948, scor 2-3. Golurile egalării rapidiste au fost marcate în 90+2, golul victoriei craiovene în 90+5

Rapid a pierdut, scor 2-3, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania formaţiei FC U.Craiova 1948. Este primul eşec înregistrat de Adrian Mutu de când a preluat Rapidul, informeaza News.ro.

Rapid a punctat prin autogolul lui Diallo, din minutul 8, şi penaltiul transformat de Albu, în minutul 90+2.

Golurile craiovenilor au fost marcate de Compagno din minutele 44 şi 47, ultimul din penalti, şi Baeten '90+5.

Rapid: Moldovan – Stahl (Ioniţă '58), Dandea (Moise '48), Grigore, Morais – Albu, Săpunaru, Kait – Vojtus, Pănoiu (Marzouk '75), Ilie; Antrenor: Adrian Mutu

FCU Craiova: Popa – Paramatti, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Negru (Achim '34), Baeten, Van Durmen (Asamoah '75), Sidibe (Marquet '34) – Bauza, Compagno. Antrenor: Nicolo Napoli

Cartonaşe galbene: Moldovan '46, Grigore '71, Săpunaru '87 / Huyghebaert '13, Diallo ''54, Compagno '65, Popa '81