marți, 19 martie, 2024

SCANDAL la Giurgiu, unde FCSB s-a impus cu 2-0 in fata Astrei: Au inceput acuzatiile de BLAT

Scandal uriaș, după ce FCSB s-a impus, 2-0, în deplasarea cu Astra Giurgiu! Impresarul Florin Manea a spus că meciul a fost un blat.

„Am vorbit cu prieten înainte de meci, mi-a spus că dacă nu joacă Alibec e blat!”, a spus Florin Manea, la GSP Live.

FCSB intrat în avantaj la pauză, 2-0, după ce au înscris ușor două goluri. Erico da Silva, fundașul impresariat de Anamaria Prodan, a avut o poziționare total greșită la golul lui Gnohere.

Au marcat Gnohere '29 şi Iulian Cristea '32, fundaşul fiind la primul gol în tricoul bucureştenilor. De la Astra, a fost eliminat Bejan '74.

0-1, min 29: Gnohere a marcat după o centrare a lui Benzar. Întâi, francezul a lovit cu capul mingea, Lazar a respins în faţă şi atacantul a trimis cu piciorul mingea în plasă;

0-2, min. 32: Cristea a înscris cu capul, după un corner executat de Man.

La pauză, Florin Manea și-a menținut părerea lansată anterior: „M-a luat somnul în prima repriză, jucătorii Astrei mi s-au părut foarte relaxați. Nu vreau să spun că e blat, dar vorbesc despre ceea ce am văzut. Mi se pare ridicol marcajul lui Erico. Dacă faci așa ceva la copii și juniori, te bate antrenorul”, a spus Manea.

Au evoluat următoarele echipe:

Astra: Lazar – Erico Da Silva, Bejan, Cestor – Butean, Mrzljak, Pires (N. Roşu '46), Moise – Llullaku, Hambo (Begue '46), V. Gheorghe (Alibec '72). Antrenor Costel Enache;

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar (M. Roman '50), Planici, Cristea, J. Morais – L. Filip, Teixeira – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (Bălaşa '66) – Gnohere (Hora '86). Antrenor Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Bejan '7 şi '74, Pires '20, Butean '47 / Morais '12, Tănase '76, Roman '77

Cartonaş roşu: Bejan '74

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Valentin Avram şi Mircea Orbuleţ – George Rădulescu;

Observatori: Sorin Boca şi Constantin Tolea.

În urma acestui rezultat. clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 33 de puncte, 2. CSU Craiova – 29, 3. FCSB – 28, 4. FC Viitorul – 22, 5. Astra Giurgiu – 21, 6. Sepsi – 19.