vineri, 19 aprilie, 2024

Simona Halep s-a calificat in turul III al turneului de la Beijiing! Adversar horror pentru romanca

Simona Halep s-a calificat in turul III al turneului de la BeijingRybarikova a abandonat in setul doi, la scorul de 6-1, 2-1 pentru HalepRomanca se va duela in turul III cu Maria Sharapova, care a trecut de Makarova.  Dupa un prim set jucat perfect de romanca, castigat cu 6-1 de Simona, care a facut doua break-uri, Rybarikova a cerut interventia medicului, acuzand ca se simte rau. Slovaca a mers la vestiare pentru a primi ingrijiri medicale si a decis sa nu se mai intoarca, nefiind in stare sa continue meciul.

Simona Halep, locul 2 WTA, se va duela cu Maria Sharapova, locul 104 WTA. Meciul ar urma sa se dispute miercuri, organizatorii urmand sa anunte ora de start. Pana acum, cele doua s-au duelat de 7 ori, iar Sarapova a castigat fiecare meci. Ultima partida a avut loc in 2017, la US Open, in turul 1.