Sporting Vaslui: Victorie importanta!

Sporting Juniorul Vaslui a trecut si de penultimul derby din Campionatul National, rezervat juniorilor Under 17, invingand LPS Iasi cu scorul de 1-0.
Singurul gol al partidei a fost marcat in repriza secunda de Octavian Cracea, cel care in prelungirile meciului a ratat si o lovitura de pedeapsa.
Vasluienii au facut un meci bun, dominand partida, insa s-au lovit de o linie defensiva bine organizata a Iasiului. Cu toate acestea, elevii lui Cornel Cracea au irosit numeroase sanse de gol.
In urma victoriei cu Iasiul, Sporting Juniorul ramane pe primul loc in Seria 1, cu 80 de puncte, cu cinci peste ocupanta locului secund, LPS Piatra Neamt. In runda urmatoare, vasluienii vor intalni, in deplasare, LPS Piatra Neamt.